Jesteśmy na Google+
Google+

Rusztowania warszawskie - dystrybutor i producent rusztowań Warszawskich

W bogatej ofercie rusztowań, jako producent chcemy Państwu zaoferować rusztowania warszawskie.

Proponujemy szeroki wybór rusztowań warszawskich dostarczanych przez renomowanych i wysoko cenionych na rynku producentów, wśród których znajdują się takie marki jak DELTA, FARAONE, PIONART, TERMOSPRZĘT.

Ich bogate zastosowanie obejmuje m.in. prace:

Rusztowania warszawskie
  • budowlane i remontowe, 
  • sprzątające,
  • serwisowe,
  • konstrukcyjne i montażowe,
  • konserwatorskie i dekoratorskie.

Rusztowania warszawskie wyróżniają się uniwersalnością zastosowania również ze względu na możliwość ich wykorzystania w przestrzeniach zarówno otwartych, jak i zamkniętych. Jeżeli obciążenie nie przekracza 300 kg, z powodzeniem można ich używać w halach, magazynach czy zakładach pracy, gdzie świetnie wspomagają wykonywanie drobnych czynności na wysokościach.

Budowa rusztowania warszawskiego bazuje na ramie wykonanej ze stalowych ruch. Podstawą konstrukcji są cztery metalowe podstawki podtrzymywane przez dwie podkładki z drewna. Aby zapewnić stabilność i solidność całej struktury, posłużono się ściągami i przekątniami.

Rusztowania warszawskie

Każde rusztowanie warszawskie jest ustawione na wykonanych z drewna podkładach i podstawkach śrubowych, których zadaniem jest poziomowanie i pionowanie konstrukcji. U dołu zastosowano połączenia przy użyciu poprzeczek i co najmniej dwóch przekątni o funkcji usztywniającej. Jednak jeśli ustawia się ją na równym gruncie, w celu montażu wystarczy zastosować tradycyjne, standardowe podstawki.

Konstrukcje o wysokości 4,5 m nadają się do wykorzystania w pracach zarówno na otwartym terenie, jak i wewnątrz pomieszczeń. Można ich używać w formie stojącej wieży, bez potrzeby wykorzystania kotwienia - pod warunkiem, że postawione w ten sposób rusztowanie warszawskie zostało odpowiednio zabezpieczone przed działaniem silnego wiatru wiejącego z prędkością co najmniej 10 m/s.

Z kolei konstrukcje o wysokości 6 m nadają się głównie do hal, magazynów, zakładów pracy i innych budynków. Montuje się je jako struktury bezkotwowe, a jeśli chce się ich użyć na terenie otwartym, należy zastosować kotwienie i ograniczyć wysokość rusztowania maksymalnie do 4,5 m.

Wybór konstrukcji o wysokości 8 m wymaga kotwienia do ściany w dwóch punktach na wysokości ok. 5 m i wykorzystania cięgna kotwiącego na zewnątrz rusztowania pod kątem ok. 30-40 stopni. Innym rozwiązaniem jest kotwienie do podłoża przy pomocy czterech odciągów linowych zawieszonych na wysokości ok. 6 m i pod kątem 50-60 stopni, których siła wynosi ok. 200 kg.

W przypadku rusztowań warszawskich, których wysokość osiąga 10 m, konieczne jest kotwienie czteropunktowe do ściany - w dwóch miejscach na pułapie 3 m i 8 m, przy zastosowaniu cięgien po zewnętrznej stronie konstrukcji pod kątem 30-40 stopni. Istnieje też możliwość pojedynczego kotwienia z wykorzystaniem czterech odciągów linowych na wysokości ok. 7-8 m, pod kątem 50-60 stopni w stosunku do podłoża i z zapewnieniem sił kotwiących na poziomie ok. 400 kg.

Rusztowania warszawskie wyróżniają się użyciem połączeń przegubowych, dzięki którym montaż przebiega łatwo, szybko i bezproblemowo. Oferowane konstrukcje mogą osiągać następującą wysokość maksymalną w zależności od konstrukcji:

  • 5 m - bezkotwowe kolumny przestawno-wolnostojące,
  • 4 m - przesuwna kolumna z kółkami jezdnymi,
  • 8 m - kolumna wolnostojąca pomostowa z zastosowaniem kotwienia do podłoża czterema odciągami,
  • 10 m - kolumna albo rusztowanie kolumnowo-pomostowe zakotwione do ściany.

Rusztowania warszawskie są lekkie, certyfikowane i dostępne u nas w korzystnych cenach - zapraszamy do zakupu.

Rusztowania warszawskie posiadają niezbędne atesty i spełniają normy europejskie.

Copyright © 2014-2022 MJT