Jesteśmy na Google+
Google+

Rusztowania warszawskie

W bogatej ofercie rusztowań chcemy Państwu zaoferować rusztowania warszawskie.

Zajmujemy się sprzedażą rusztowań wysokiej jakości firm DELTA, FARAONE, PIONART, TERMOSPRZĘT.

Jest to typ rusztowań ramowych używanych od 35 lat przeznaczonych m.in. do:

Rusztowania warszawskie
 • murowania i tynkowania ścian, 
 • malowania ścian i konstrukcji,
 • pokrywania ścian wykładzinami,
 • mycie okien i czyszczenie elewacji,
 • drobnych  napraw,
 • ustawiania estrad,
 • prac konserwatorskich i dekoracyjnych,
 • innych drobnych prac budowlanych.

Rusztowania warszawskie nadają się nie tylko do zewnętrznych robót, lecz także wewnętrznych oraz do hal produkcyjnych przy obciążeniu do 300kg. Są doskonałym rozwiązaniem przy robotach o niewielkim zakresie.
Podstawowym elementem rusztowania jest rama spawana z rur stalowych. Rusztowanie spoczywa na czterech podstawkach metalowych ustawionych na dwóch podkładach drewnianych. Do usztywnienia całej konstrukcji służą przekątnie oraz ściągi.

Wszystkie nieruchome rusztowania wieżowe stawia się na podkładach drewnianych i podstawkach śrubowych, które służą do wyregulowania pionowego i poziomego ustawienia. W dolnej części wszystkie rusztowania związane są poprzeczkami oraz minimum dwiema przekątniami - usztywniającymi. Na równym podłożu istnieje możliwość ustawienia rusztowania na podstawkach zwykłych.

Rusztowania warszawskie

Rusztowanie o wysokości H = 4,5 m przy robotach wewnętrznych i zewnętrznych może być stosowane jako wolna stojąca wieża bez kotwienia pod warunkiem bezwzględnego zabezpieczenia przed wywróceniem w wypadku wzrastającej siły wiatru do prędkości około 10m/sek.

Rusztowanie o wysokości H = 6 m jako wolno stojąca wieża bez kotwienia może być stosowane tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Przy robotach zewnętrznych w każdym przypadku należy kotwić jako rusztowanie H = 4,5 m w/g schematu opisanego powyżej.

Rusztowanie o wysokości H = 8 m należy kotwić do ściany w dwóch miejscach na wysokości około 5 m nad podłożem (cięgna kotwiące muszą być rozstawione na zewnątrz rusztowania pod kątem 30o - 40o) lub kotwić do podłoża pojedynczymi czterema odciągami linowymi mocowanymi na wysokości około 6m nad podłożem pod kątem 50o - 60o do poziomu. Siły kotwiące w linach około 200 kG.

Rusztowanie o wysokości H = 10 m należy kotwić do ściany w czterech miejscach po dwa na wysokości 3 i 8 m nad podłożem (cięgna rozstawione muszą być na zewnątrz rusztowania pod kątem 30o - 40o) lub kotwić pojedynczymi czterema odciągami linowymi mocowanymi na wysokości około 7-8 m nad podłożem pod kątem 50-60 do poziomu. Siła kotwiące około 400 kG.

Cechą charakterystyczną są połączenia przegubowe, co powoduje iż montaż tego typu rusztowań jest niezwykle prosty i wyklucza błędy montażowe.

Dopuszczalna wysokość rusztowania tj. wysokość najwyższego pomostu roboczego nad pomostem:

 • do 5,00m - kolumna przestawna-wolnostojąca, bez kotwienia,
 • do 4,00m - kolumna przesuwna na kółkach,
 • do 8,00m - pomostowa kolumna wolnostojąca, kotwiona do ziemi czterema odciągami,
 • do 10,00m - kolumna lub rusztowanie kolumnowo-pomostowe przy ścianie mocowane (kotwione) do ściany.

Rusztowania warszawskie, które oferujemy do sprzedaży charakteryzują się atrakcyjną ceną, lekkością konstrukcji.

Rusztowania warszawskie posiadają niezbędne atesty i spełniają normy europejskie.

Copyright © 2014-2021 MJT